Kurumsal Yetki Logolarımız
Bülten üyelik için e-postanızı yazınız.

Sınav ve Belgelendirme Süreci

Meslek Seçimi
Yapılan işin MYK tarafından yayınlanmış mesleki yeterlilikler (meslekler) içinde hangisi veya hangilerinin kapsamında olduğu belirlenir.
Meslek Seçimi için Tıklayınız.
 
Sınav Başvurusu
BTSO MESYEB sitemizdeki On-line giriş kısmında gerekli form doldurulup çıktısı alınarak imzalanır.İmzalı başvuru formu ve kimlik fotokopisi BTSO MESYEB’ e elden veya kargo ile ulaştırılır. On-line giriş işlemi yapılırken 1 adet sınav ücreti banka dekontu taraması yapılır ve yüklenir.
TS EN ISO 9606-1 Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Sınav Başvurusu için Tıklayınız

 
Onaylama
BTSO MESYEB’ e ulaşan ıslak imzalı başvuru formu ilk kontrol elemanı tarafından kontrol edilir ve imzalanır. Sınav sorumlusu onayından sonra başvuru sahibi aday statüsü kazanır ve bu şekilde toplam 3 sınav hakkı elde etmiş olur. İlk açılacak olan sınava davet edilir.
 

Sınav
Adaya bildirilen sınav gün ve saatinde adayın sınav merkezinde hazır olması gerekir. Aksi durumunda sınav hakkını yitirmiş olur. Sınav merkezinde hazır olan aday önce teorik sınava daha sonra da uygulama sınavlarına girer.
Belge
Sınav süreçlerinde bütün birimlerden başarı sağlayan adaylar belge almaya hak kazanır. Başarı sonuçları MYK sistemine yüklenir. Bu tarihten itibaren aday belgeli kabul edilir. MYK 8-10 gün içinde MYB Belgesi ve MYB kimlik belgesini BTSO MESYEB’ e gönderir. Aday da MYB belgesini ve MYB kimliğini BTSO MESYEB’ ten belge kullanım sözleşmesi imzası karşılığında bizzat teslim alır.
Belge Sorgulama için Tıklayınız.