Kurumsal Yetki Logolarımız
Bülten üyelik için e-postanızı yazınız.

Başkanın Mesajı

Değerli Okurumuz,
 
Bursa’mızda üretim ve hizmet kalitemizi uluslararası standartlara taşırken, iş güvenliği meselesini de uyulması gereken bir mecburiyetten ziyade, çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini destekleyen, verimi ve kaliteyi artıran bir araç olarak görüyoruz.

Bu bakış açısıyla 2014 yılında öncü bir rol üstlenerek bursa ‘da hayata geçirdiğimiz Mesleki Yeterlilik Ve Belgelendirme Merkezi’miz (BTSO MESYEB), TÜRKAK tarafından akredite edilmiş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluş olarak, hizmet kalitesini ülkemizin dört bir yanına taşımayı başarmıştır.

BTSO MESYEB gibi kuruluşlarımıza biçilen rol, işsizliğin orta ve uzun vadede azalması, nitelikli istihdamın gelişmesi, verimlilik ve rekabet gücünün artması, nihayetinde de daha kaliteli ürün ve hizmet sunumunun yaygınlaşması ile yaşam standartlarımızın yükselmesine destek sağlanmasıdır.

Ulusal yeterlilikler, yaygın ve informal öğrenmenin tanınmasına imkân verdiği için çalışanlara mesleki açıdan gelişimlerini daha çeşitli ve esnek yollarla ilerleme fırsatı sunar. 

İşin gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, değişen koşullara ayak uydurabilen çalışanlarla yoluna devam eden işletmelerimiz ise rekabet gücünü artırmakta, doğru insan kaynağı planlaması ile zaman ve para kaybının önüne geçmektedir.

BTSO MESYEB, çalışanlarımızın becerilerini artıran ve uzmanlıklarını belgelendiren, firmalarımızın küresel ekonomide daha fazla söz sahibi olma hedeflerini destekleyen güçlü bir kuruluştur. 

Hem çalışanlarımızın niteliğini geliştiren hem de iş sağlığı ve güvenliği konusunda sağlam zeminler oluşturan BTSO MESYEB’de, tüm çalışanlarımızı ve işletmelerimizi sunmuş olduğumuz hizmetlerden yararlanmaya davet ediyorum.
 
                                                                                                                                  İbrahim BURKAY
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası
                                                                                                                                      Yönetim Kurulu Başkanı