Kurumsal Yetki Logolarımız
Bülten üyelik için e-postanızı yazınız.

BTSO MESYEB 54 Şehirde 95 Bine Yakın Belgelendirme Hizmeti Verdi

07.Aralık.2022

Türkiye’nin en geniş kapsamlı mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme kuruluşu BTSO MESYEB, şimdiye kadar 54 şehirde 95 bine yakın çalışanı mesleki yeterlilik belgesi sahibi yapmayı başardı.
 

Bursa iş dünyasına yönelik üretim, sanayi, istihdam ve ihracat odaklı projeleriyle Türkiye’ye rol model olan BTSO’nun Bursa’ya kazandırdığı MESYEB, belgelendirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 104 meslek dalında mesleki yeterlilik sınavı düzenleme ve belgelendirme yetkisine sahip olan BTSO MESYEB, kurulduğu 2016 yılından bugüne yaptığı başarılı çalışmalarla on binlerce kişinin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmelerinde öncü bir rol üstlendi. BTSO MESYEB 2022 yılında otomotiv, metal, maden, inşaat, enerji, tekstil, asansör, kimya-plastik, lojistik, elektrik-elektronik ve kişisel hizmetler sektörlerinde yaklaşık 8 binin üzerinde çalışanı belgelendirdi.

BTSO MESYEB 54 ŞEHİRDE

Türkiye’nin dört bir yanında mesleki yeterlilik sınavı gerçekleştiren BTSO MESYEB şimdiye kadar 54 şehirde mesleki yeterlilik sınavı yaptı. 3 bin 500 metrekare kapalı alanda hizmet veren BTSO MESYEB; 10 sektör, 104 meslekte, alanında uzman 120 sınav yapıcı ile hizmet veriyor.
 

SEKTÖRLERE DİNAMİZM KATIYOR

BTSO MESYEB; 2016 yılından bugüne kadar asansör, elektrik-elektronik, enerji, inşaat, kaynak, kişisel hizmetler, lojistik, metal, otomotiv, kimya-plastik, tekstil ve maden sektöründe çalışanlara yönelik mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme hizmeti verdi. Merkez son 6 yılda yaklaşık 90 bin çalışanı belgelendirdi.